KINEZIOLÓGIA
KI LEGYEN A KINEZIOLÓGUSUNK?
Hogy választja ki az ember, hogy melyik kineziológushoz megy el? Szerintem elsősorban ajánlás útján. Aztán ha szerencsések vagyunk bejön a dolog, de az is lehet, hogy nem. Vagy, például, mikor évekkel ezelőtt én mentem el először kineziológushoz, rákerestem a google-ban, és szimpátia alapján választottam. Ráböktem arra, aki a legszimpatikusabb volt, és egyeztettem egy időpontot. Nekem szerencsém volt, bejött a dolog, megváltoztatta az életem.
A kineziológus egy eszköz. Egy eszköz, aki a kineziológia módszerével segít azokon, akik segítségért fordulnak hozzá. A változás, vagy mondjuk úgy gyógyulás, ami lezajlik bennünk a miénk, a mi feladatunk, vállalásunk és sikerünk. Miért van mégis az, hogy egy-egy kineziológust "jónak" minősítünk, egy másikat pedig "rossz kineziológusnak"? A kapcsolódás.
Ugyanúgy, ahogy az emberek mindegyike egyedi; más és más gondolatokkal, tapasztalásokkal és feladatokkal, úgy a kineziológusok mindegyike is más és más. És ahogy az életünkben lévő kapcsolatok minősége is azon alapul, hogy egyes emberekkel jól, működünk együtt, másokkal pedig nem, úgy a kineziológus és a kliens együttműködése is, a kapcsolódásukon alapul. Így az én látásmódomban nincs jó vagy rossz kineziológus, mint ahogy nincs jó vagy rossz ember sem. Valakivel vagy tudunk kapcsolódni, együttműködni, együtt dolgozni, vagy nem. Ha az egyik kineziológussal nem sikerül a kapcsolódás, az nem a módszer hiányossága, lehet, hogy egyszerűen nem vagyunk kompatibilisek a másikkal.
Az persze természetes, hogy a kapcsolódáson kívül, azért az fontos, hogy a választott kineziológus valóban ismerje a kineziológiai módszereket, legyen meg a megfelelő végzettsége.
Ezekről a módszerekről sok információt találni az interneten, de ha ennél többre vagyunk kíváncsiak bátran kérdezzünk meg kineziológusunktól, vagy leendő kineziológusunktól.
MILYEN HELYZETEKBEN ÉRDEMES EGY KINEZIOLÓGUSSAL EGYEZTETNED?
- Ha van egy célod, amit szeretnél elérni, de úgy érzed valami belül akadályoz, hogy ezt elérd.
- Döntéshelyzetben vagy, és kell egy kis segítség, hogy belül is elhatározd magad.
- Ha elhagyott az önbizalmad, és meg kell erősíteni a magabiztosságod.
- Ha vannak bizonyos szituációk (vagy bizonyos emberek), amikor nehezebben megy a kommunikáció.
- Ha fejlesztenéd az önismereted.
- Ha valamilyen képességed vagy a kreativitásod fejlesztésére van épp szükséged.
- Konfliktusaid rendezésében, legyen az családi, munkahelyi vagy belső konfliktus.
- Ha minden ok nélkül vagy szomorú.
- Ha életminőséged, jólléted javítását szeretnéd elérni.
- Vizsga, fellépés, prezentáció előtti stressz kezelésében.
- Ha a félelmeidet, fóbiáidat, szorongásidat szeretnéd oldani.
És a fentieket mind felülírhatja, ha csak egyszerűen úgy érzed menned kell.
KINEZIOLÓGIAI KEZELÉSEK
Mi történik egy kezelésen? Hány kezelés szükséges?
Mivel minden ember, és minden megoldandó feladat egyedi, így előre kijelenteni, hogy hány kezelésre lesz szükség, felelőtlenség lenne részemről. Elképzelhető olyan is, hogy elég egyetlen kezelés, de van, hogy ennél sokkal több kell.
Az első alkalom nagyon fontos, hiszen először fel kell mérnünk a feladat nagyságát, körbe kell járnunk a problémát, és mivel a kineziológia egy holisztikus szemléletű tudomány, ki kell derítenünk milyen egyedi sajátosságaink, jellemzőink vannak. Ezt az első alkalmat felfoghatjuk inkább egy anamnézis felvételnek, mint egy konkrét kezelésnek, bár persze már itt elindul az a folyamat, ami a cél, elindul a belső változás.
A kineziológia minden ágának és módszerének az alapja az izomtesztelés, így a további kezelések mindegyikének az izomtesztelés a központi mozzanata.
Az izomtesztelés valójában egy biofeedback, a testünk válasza egy-egy feltett kérdésre. A kineziológia abból indul ki, hogy valamennyi életünk során átélt tapasztalat bennünk van sejtmemória szinten. A kineziológiai izomteszt segítségével hozzáférhetünk a testben tárolt információkhoz, felderíthetjük és korrigálhatjuk a működési zavarokat.
Ezzel az izomteszteléssel találjuk meg a megfelelő módszert, a megfelelő korrekciót, és találjuk meg, merre megyünk tovább a kezelésekkel, és milyen időközönként kell találkoznunk. Valójában tehát nem a kineziológus határozza meg az alkalmak gyakoriságát, időtartamát vagy, a további kezeléseket, hanem a közös munka, a közös munkával elért eredmény, és valójában Te magad.
Időpontegyeztetéshez hívj a 06 20 320 6691-es számon.